صادرات شیلنگ 2 اینچ کشاورزی به عراق ممنوع اعلام شد

کشاورزی حدود 70 درصد از مصرف آب شیرین جهان را به خود اختصاص داده است، بیشتر آب آبیاری از ذخایر زیرزمینی تامین می شود.

شیلنگ 2 اینچ کشاورزی  می دانید چیست و چه کاربردی دارد؟ اگر اطلاعاتی در مورد آن ندارید کافی است تا به لینک مربوطه رجوع کنید.

اما آب در حال تبدیل شدن به یک منبع به طور فزاینده کمیاب است – در بسیاری از مناطق، تغییرات آب و هوایی منجر به خشکسالی های مکرر می شود.

بارندگی کمتر نیاز بیشتری به آبیاری ایجاد می کند، کشاورزان در سراسر جهان باید راه‌هایی برای افزایش عرضه آب یا کاهش مصرف آب خود بیابند تا جهان به هدف خود یعنی امنیت غذایی بیشتر دست یابد.

بخش هایی از جهان با سابقه طولانی کمبود آب می توانند به عنوان الگو عمل کنند.

آلون بن گال، دانشمند محیط زیست در مرکز Gilat، بخشی از سازمان تحقیقات کشاورزی اسرائیل، می گوید، برای مثال، در اسرائیل، استفاده نوآورانه از آب در کشاورزی موضوعی برای بقا است.

بیشتر زمین های کشاورزی کشور نیمه خشک است و میزان بارندگی سالانه آن حدود 500 میلی متر است، بن گال می گوید: «ما به سختی آب کافی برای نوشیدن داریم.

“اگر می خواهیم کشاورزی داشته باشیم، چاره ای جز پذیرش فناوری های جدید نداریم.”

این فضیلت به طور گسترده ای تایید شده است. فامیگلیتی می‌گوید: «اسرائیل در شمارش هر افتی از جدول خارج است.

همه آبیاری ها برابر نیستند، آبیاری جویچه ای، مانند آبیاری که در باغ های کالیفرنیا یافت می شود، در انتقال آب به گیاهان برای تعرق و رشد 64 درصد کارآمد است، در مقابل از بین رفتن آب از طریق تبخیر یا نفوذ در عمق خاک.

اسپرینکلرها کمی بهتر هستند، در حدود 75٪. بهترین راه با راندمان 90 درصد آبیاری میکرو می باشد که از لوله های پلاستیکی برای چکه کردن آب در پایه گیاهان به صورت منظم استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.